قیمت ارز در ایران دوباره افزایش یافت

به روز شده:  11:10 گرينويچ - شنبه 08 سپتامبر 2012 - 18 شهریور 1391

از تهران گزارش شده که قیمت انواع ارز در اولین روز هفته، شنبه هجدهم شهریور، افزایش پیدا کرده و هر دلار آمریکا ۲۲۸۵ تومان به فروش می‌رسد که نسبت به پنج‌شنبه شانزدهم شهریور، ۳۵ تومان افزایش نشان می دهد.

هر یورو پول واحد اروپایی نیز که در روز پنج‌شنبه ۲۸۶۰ تومان قیمت داشت با افزایشی ۷۵تومانی در روز شنبه به ۲۹۳۵ تومان رسیده است.

پوند بریتانیا نیز که در روز پنج شنبه ۳۵۸۵ تومان در بازار معامله می شد با ۴۵ تومان افزایش به قیمت ۳۶۳۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

گزارش‌ها نشان می دهد که تغییرات قیمت ارز در بازار تهران لحظه‌ای است و صرافی ها، ارزهای عمده را به قیمت های متفاوتی در بازار می‌فروشند.

دولت و بانک مرکزی ایران از نیمه دوم سال گذشته با طرح‌های مختلف سعی کرده اند تا قیمت ارز را در بازار کنترل کنند اما نه بگیر و ببند فروشندگان ارز، نه حذف ارز مسافرتی و نه برنامه تشکیل بازار بورس ارز، هیچیک نتوانسته است مانع از افزایش قیمت ارز در بازار شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.