اتهام ۲۱ میلیارد تومانی معاون اول احمدی نژاد به وزیر سابق

به روز شده:  19:23 گرينويچ - 09 سپتامبر 2012 - 19 شهریور 1391

محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ایران، یکی از وزیران دولت نخست محمود احمدی نژاد را به خارج کردن غیرقانونی ۲۱ میلیارد تومان از دولت متهم کرد.

آقای رحیمی با ذکر اینکه ۴ سال از زمان خارج کردن مبلغ فوق از دولت می گذرد و هم اکنون ارزش اصل و سود این پول به ۳۰ میلیارد تومان می رسد، فرد مورد اتهام را "شخصی که در جمع دانشجویان دولت را زیر سوال برده است" معرفی کرد.

حدود یک هفته پیش، مصطفی پورمحمدی وزیر کشور دولت اول محمود احمدی نژاد، که حدود ۴ سال پیش از سوی رئیس جمهور برکنار شد، در جمع تعدادی از دانشجویان محافظه کار گفته بود که رسیدگی به پرونده فساد مالی محمدرضا رحیمی "برای رعایت مصالحی" متوقف شده است.

این اظهارات آقای پورمحمدی، رئیس فعلی سازمان بازرسی کل کشور، در پاسخ به سوالات دانشجویی بیان می شد که از وی در مورد سرنوشت پرونده مالی محمدرضا رحیمی، از متهمان پرونده اختلاس شرکت بیمه ایران، سوال کرده بود.

یک روز پیش از آن، عباس نبوی از شاگردان معروف محمدتقی مصباح یزدی، نظریه پرداز نزدیک به آیت الله خامنه ای، با ادعای اینکه "دولت حدود ده پرونده قضایی سنگین دارد" گفته بود: "اگر توجه و حکم حکومتی رهبری و احمدی نژاد نبود، بخش هایی از دولت باید به محکمه می رفتند."

این استاد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، به ریاست آقای مصباح یزدی، افزوده بود: "البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.