پاسخ پورمحمدی به اتهام ۲۱ میلیارد تومانی رحیمی

به روز شده:  08:16 گرينويچ - دوشنبه 10 سپتامبر 2012 - 20 شهریور 1391

مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به اتهام محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد در مورد خروج ۲۱ میلیارد تومان از دولت گفت که چنین پولی از وزارت کشور خارج نشده بلکه "به عنوان وام در اختیار کارکنان این وزارتخانه قرار گرفته است".

آقای پورمحمدی، وزیر کشور نخستین دولت محمود احمدی نژاد، افزود که این وام سه ماه قبل از ترک این وزارتخانه به بیش از سه هزار نفر از کارکنان پرداخت شده و وزیر بعدی باید در جهت بازپس گیری آن اقدام می کرده است.

دیروز محمدرضا رحیمی، یکی از وزیران سابق دولت "که در جمع دانشجویان دولت را زیر سوال برده است" را به خارج کردن غیرقانونی ۲۱ میلیارد تومان از دولت متهم کرد و افزود که هم اکنون ارزش اصل و سود این پول به ۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

حدود یک هفته پیش، مصطفی پورمحمدی، که حدود ۴ سال پیش از سوی رئیس جمهور از سمت وزارت کشور برکنار شد، در جمع تعدادی از دانشجویان محافظه کار گفت که رسیدگی به پرونده فساد مالی محمدرضا رحیمی "برای رعایت مصالحی" متوقف شده است.

این اظهارات آقای پورمحمدی در پاسخ به سوالات دانشجویی بیان می شد که از وی در مورد سرنوشت پرونده مالی محمدرضا رحیمی، از متهمان "پرونده اختلاس شرکت بیمه ایران"، سوال کرده بود.

یک روز پیش از آن، عباس نبوی از شاگردان معروف محمدتقی مصباح یزدی، نظریه پرداز نزدیک به آیت الله خامنه ای، با ادعای اینکه "دولت حدود ده پرونده قضایی سنگین دارد" گفته بود: "اگر توجه و حکم حکومتی رهبری و احمدی نژاد نبود، بخش هایی از دولت باید به محکمه می رفتند."

این استاد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، به ریاست آقای مصباح یزدی، افزوده بود: "البته به این معنی نیست که رهبری جلوی محاکمه را گرفته اند."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.