حکم اعدام 'عقرب سیاه' اجرا شد

به روز شده:  05:05 گرينويچ - سه شنبه 11 سپتامبر 2012 - 21 شهریور 1391

بامداد سه شنبه، ۲۱ شهریور (۱۱ سپتامبر)، حکم اعدام صادق مرادی، سی و دو ساله، که در ارتباط با ربودن زیورآلات زنان و چهار فقره تجاوز به عنف به اعدام محکوم شده بود در چهار راه نظام آباد تهران به اجرا گذاشته شد.

سابقه پرونده به ماجراهایی در حدود پنج سال پیش باز می گردد که صادق مرادی به عنوان راننده یک خودرو مسافرکش، به ربودن زیورآلات زنان مسافر و در چند مورد، آزار و اذیت جنسی آنان مبادرت کرده بود.

این متهم در اولین دادگاه رسیدگی به پرونده به اعدام محکوم شد اما دیوان عالی کشور این حکم را نقض و پرونده را به دادگاه دیگری ارجاع داد.

قضات دادگاه دوم، متهم را تبرئه کردند و برخی از رسانه های همگانی در ایران، پس گرفتن شکایت شاکیان به علت تهدید توسط خانواده متهم را دلیل حکم دادگاه دانسته اند.

تبرئه متهم انتقاداتی از جمله از سوی برخی نمایندگان مجلس را در پی داشت و دیوانعالی، با نقض این حکم، پرونده را به دادگاه کیفری دیگری فرستاد و این دادگاه سرانجام صادق مرادی را مجرم تشخیص داد و برای او حکم اعدام درملاء عام صادر کرد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.