تحلیل روزنامه کیهان از بحران ارزی: اسرائیل و بهایی‌ها مقصرند

به روز شده:  12:24 گرينويچ - سه شنبه 11 سپتامبر 2012 - 21 شهریور 1391

حسین شریعتمداری، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در موسسه کیهان، در سرمقاله امروز این روزنامه، اسرائیل و "تعدادی از کلان‌سرمایه‌داران بهایی" را عامل جهش نرخ ارز در روزهای اخیر دانسته است.

در سرمقاله امروز کیهان آمده است که "رادیوی فارسی زبان اسرائیل شنبه شب در یک تفسیر خبری"، که آقای شریعتمداری آن را "پیام به ستون پنجم داخلی" می‌نامد، از بالا رفتن نرخ دلار خبر داده و "فردای همان روز قیمت دلار بالا رفته است."

تحلیل آقای شریعتمداری عمدتا بر این نظر استوار است که در روزهای اخیر "رخداد تازه و غیرمنتظره‌ای" نیفتاده است که بتوان افزایش قیمت ارز را با آن توضیح داد.

او همچنین از ادامه فعالیت سایت‌هایی که اخبار روزانه بازار ارز و سکه را منعکس می‌کنند انتقاد کرده و می‌نویسد این سایت‌ها توسط تعدادی از کلان‌سرمایه‌داران بهایی و برای تسلط بر بازار ارز، طلا و مسکن اداره می‌شوند.

به نظر می‌رسد اشاره آقای شریعتمداری به یک سایت اطلاع رسانی درباره نرخ طلا و ارز باشد که هفت ماه پیش پایگاه‌های خبری نزدیک به محافل امنیتی ایران از بازداشت مدیر آن خبر داده بودند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.