کاردار ایران در کانادا: بستن سفارت غیرعاقلانه و دور از تمدن بود

به روز شده:  04:47 گرينويچ - چهارشنبه 12 سپتامبر 2012 - 22 شهریور 1391

کامبیز شیخ حسنی، کاردار سفارت جمهوری اسلامی در کانادا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی سی کانادا گفته است که "تصمیم دولت محافظه کار [کانادا] به بستن سفارت جمهوری اسلامی ایران در اتاوا و نحوه اجرای این تصمیم بی تردید غیرعاقلانه، دور از تمدن و خصمانه بوده است."

آقای شیخ حسنی اتخاذ این تصمیم را "بدون ملاحظه" توصیف کرده و گفته است که این اقدام "باری اضافی را بر جامعه ایرانیان در کانادا تحمیل می کند که باعث تاسف ماست."

در مقابل، جیسون کنی، وزیر مهاجرت کانادا، در توجیه تصمیم دولت خود، سفارت ایران را به شنود غیرقانونی، جاسوسی دیپلماتیک و تهدید امنیت ملی متهم کرده و افزوده است که این سفارتخانه "با اتکای به قدرت دیکتاتوری" به ارعاب و تهدید و تجسس در امور جامعه ایرانیان مبادرت می ورزید.

ویک تاورز، وزیر امنیت ملی کانادا هم گفته است که "برای من عجیب است که کشوری مانند ایران که حامی تروریسم است، بستن سفارت را اقدامی دور از تمدن می داند؛ آیا می توان اقدامی را تصور کرد که بیش از کمک به سازمان های تروریستی دور از تمدن باشد؟"

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.