کارکنان سفارت ایران در کانادا وارد تهران شدند

به روز شده:  07:22 گرينويچ - پنج شنبه 13 سپتامبر 2012 - 23 شهریور 1391

به گزارش رادیو و تلویزیون دولتی ایران، کاردار و کارکنان سفارت جمهوری اسلامی در کانادا که از آن کشور اخراج شده اند وارد تهران شدند.

براساس این گزارش، کامبیز شیخ حسنی، کاردار سفارت سابق ایران در اتاوا، گفته است که دولت ها در کانادا معمولا به رعایت قوانین بین المللی شهرت دارند اما دولت کنونی آن کشور، به گفته او، "آلت دست رژیم صهیونیستی قرار گرفت" و سفارت جمهوری اسلامی را بست.

آقای شیخ حسنی در عین حال اقدام دولت کانادا را واکنشی نسبت به موفقیت چشمگیر جمهوری اسلامی در برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در تهران دانسته است.

کاردار سفارت سابق ایران نسبت به ارائه خدمات سفارت به "چهارصد هزار ایرانی مقیم کانادا" ابراز نگرانی کرده اماگفته است که "البته تدابیری اتخاذ خواهد شد تا خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم کانادا هرچه زودتر احیا شود."

در خبری دیگر در همین زمینه، وزارت خارجه جمهوری اسلامی با صدور بیانیه ای، از جامعه بین المللی خواسته است به نقض حقوق جمعیت بومی کانادا توسط دولت آن کشور توجه جدی کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.