نخست وزیر زیمبابوه با نامزد جدید خود ازدواج می کند

به روز شده:  12:57 گرينويچ - پنج شنبه 13 سپتامبر 2012 - 23 شهریور 1391

پس از آنکه دادگاه عالی زیمبابوه شکایت دوست دختر سابق مورگان چانگیرای، نخست وزیر، علیه ازدواج او را رد کرد، مراسم ازدواج نخست وزیر و نامزد کنونی او روز شنبه این هفته برگزار می شود.

دوست دختر سابق مورگان چانگیرای در ادعانامه خود گفته بود که با آقای چانگیرای "ازدواج سنتی" کرده و او نمی تواند با زن دیگری ازدواج کند اما دادگاه عالی "ازدواج سنتی" را معتبر و نافذ ندانست.

مورگان چانگیرای رهبر حزب جنبش برای تغییر دموکراتیک، اما نامزد او دختر یکی از اعضای ارشد حزب زانو پی اف، به رهبری رابرت موگابه، رئیس جمهوری است.

آقای چانگیرای، که شصت سال دارد، در دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری به عنوان رقیب رابرت موگابه شرکت کرد اما نتیجه اعلام شده انتخابات را به تقلب دولت نسبت داد.

اختلاف دو حزب که با گزارش هایی از خشونت علیه طرفداران مورگان چانگیرای همراه بود، سرانجام با توافق دو طرف بر سر تقسیم قدرت خاتمه یافت.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.