دبیرکل جامعه اصناف و بازار: عامل اصلی گرانی دولت است

به روز شده:  09:37 گرينويچ - شنبه 15 سپتامبر 2012 - 25 شهریور 1391

احمد کریمی اصفهانی دبیرکل جامعه اصناف و بازار گفت: "می‌توان با صراحت گفت که عامل اصلی گرانی‌های اخیر شیوه مدیریت دولت است."

آقای کریمی اصفهانی از مجلس خواست که دولت را در موردعملکردش مورد بازخواست قرار دهد و به دولت نیز توصیه کرد که "صداقت" داشته باشد و "نه اینکه هر روز اعلام کند افزایش قیمت ارز به دلیل وجود باندهای سیاسی است".

محمود احمدی نژاد ۱۰ روز پیش در یک مصاحبه تلویزیونی، گرانی بی سابقه قیمت دلار و سایر ارزهای خارجی را ناشی از عملکرد افراد و جریاناتی دانست که در مقابل سیاست های دولت کارشکنی می کنند.

آقای کریمی اصفهانی چهار روز پیش نیز در اظهارنظری جداگانه دو دولت محمود احمدی‌نژاد را "قانون گریز‌ترین" دوره های قوه مجریه در جمهوری اسلامی توصیف کرده و افزوده بود که اگر دولت فعلی "مهار نشود"، کشور "شاهد وضعیتی به مراتب بد‌تر خواهد بود".

دبیرکل جامعه اصناف و بازار همچنین از احمدی‌نژاد پرسیده بود که آیا "فساد مالی که در دو دوره اخیر انجام شده٬ در کل تاریخ ایران وجود داشته یا نه؟"

جامعه اصناف و بازار، از تشکل های محافظه کار ایران است که به لحاظ سیاسی، نزدیک به جمعیت موتلفه اسلامی محسوب می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.