نتانیاهو: ایران شوروی سابق نیست

به روز شده:  03:52 گرينويچ - 16 سپتامبر 2012 - 26 شهریور 1391

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در سخنانی جدید نسبت به برنامه هسته ای ایران هشدار داده و گفته است که نباید انتظار داشت که با ایران هم بتوان همچون سیاست های غرب در مواجهه اتحاد جماهیر شوروی برخورد کرد.

آقای نتانیاهو که با شبکه تلویزیونی آمریکایی ان بی سی گفتگو می کرد گفت که برای ایرانی ها تعصب و غیرتشان حتی از جانشان مهمتر است و او با این فرضیه که می توان با ایران هم همچون دوران جنگ سرد میان شوروی و آمریکا مواجهه کرد، مخالف است.

آقای نتانیاهو گفته که او از آنچه "خیالبافی باورناپذیر ایران" نامیده متعجب است.

هشدار جدید نخست وزیر اسرائیل نسبت به برنامه هسته ای ایران یکبار دیگر گمانه زنی ها در مورد برنامه تل آویو برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران را افزایش خواهد داد.

با این وجود، بسیاری اقدام یکطرفه اسرائیل در این زمینه را بدون هماهنگی با آمریکا و جلب حمایت کاخ سفید بعید می دانند و با توجه به نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا، تحلیلگران برخی از این هشدارها را مرتبط با رقابت های انتخاباتی در آمریکا ارزیابی می کنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.