هفت سرباز ترکیه در حمله کردهای شورشی کشته شدند

به روز شده:  14:53 گرينويچ - سه شنبه 18 سپتامبر 2012 - 28 شهریور 1391

بر اساس اعلام مسئولان امنیتی ترکیه، شورشیان کرد ترکیه در حمله راکتی به یک کاروان نظامی در جنوب شرقی آن کشور، دست کم ۷ سرباز را کشته و ۵۶ سرباز را زخمی کردند.

گزارش شده که اکثر مجروحان این حمله سوار بر اتوبوسی بودند که موقع حمله به آن کاروان نظامی، آتش گرفت. این حمله در بزرگراهی که دو استان بینگول و موش را به هم متصل می کند، صورت گرفت.

منابع امنیتی ترکیه، حزب کارگران کردستان (پ کا کا) را مقصر این حمله دانسته ند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، ارتش آن کشور در واکنش به این حمله، بلافاصله در منطقه بینگول دست به یک عملیات نظامی زد که با پشتیبانی هوایی همراه بود.

رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه، هفته پیش گفت که در عرض یک ماه گذشته، ۵۰۰ شورشی کرد توسط نیروهای نظامی این کشور کشته شده اند.

اخیرا حملات پ کا کا در ترکیه افزایش محسوسی داشته است. ده ها نظامی و غیرنظامی، از جمله کودکان، در بمبگذاریهایی که به این گروه نسبت داده می شود، جان خود را از دست داده اند.

حزب کارگران کردستان از سال ۱۹۸۴ با دولت ترکیه در نبرد بوده است. این گروه توسط ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا، بعنوان یک سازمان تروریستی طبقه بندی شده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.