'گروه آینده اروپا' در راه همبستگی بیشتر در اتحادیه اروپا

به روز شده:  16:43 گرينويچ - سه شنبه 18 سپتامبر 2012 - 28 شهریور 1391

یازده کشور اتحادیه اروپا برنامه ای را به منظور قدرت بخشیدن به ۲۷ کشور عضو این بلوک و تبدیل آن به یک بازیگر مهمتر در عرصه جهانی طرح ریزی کرده اند.

این گروه موسوم به 'گروه آینده اروپا' – که شامل بریتانیا نمی شود – در پی تشکیل جلسه ای در ورشو، پایتخت لهستان، گفته است که بحران مالی یورو منجر به بحران عدم اعتماد در این اتحادیه شده است.

به اعتقاد این گروه، کمیسیون اروپا بعنوان بازوی اجرایی این اتحادیه باید از قدرت بیشتری برخوردار گردد و در موقعیتی قرار بگیرد که بتوان رئیس آن را با رای گیری مستقیم انتخاب نمود.

کمیسیون اروپا، پیشاپیش صاحب اختیارات بیشتری بمنظور نظارت و مهار بحران مالی شده است.

یکی از اختیارات مد نظر، موشکافی بودجه ملی کلیه کشورهای عضو است تا اطمینان حاصل شود تنظیم آن بودجه ها در راستای اهداف اتحادیه اروپا قرار دارند.

این اختیار نظارتی تازه، به کمیسیون اروپا امکان می دهد که مانع از انباشت بدهکاری کشورهای عضو این اتحادیه در آینده شود.

در نشست ورشو، وزرای خارجه کشورهای آلمان، اتریش، بلژیک، دانمارک، فرانسه، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، لهستان، پرتغال و اسپانیا حضور داشتند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.