دیدار اخضر ابراهیمی از اردوگاه پناهجویان سوری در خاک ترکیه

به روز شده:  12:22 گرينويچ - سه شنبه 18 سپتامبر 2012 - 28 شهریور 1391

اخضر ابراهیمی، نماینده جدید سازمان ملل در امور سوریه پس از دیدار از یکی از اردوگاههای پناهجویان سوری در ترکیه، نسبت به برقراری صلح در سوریه و بازگشت پناهجویان به کشورشان ابراز امیدواری کرد.

دیدار اخضر ابراهیمی از اردوگاه آلتینوزو، در شهر ختای ترکیه اولین دیدار نماینده جدید سازمان ملل از یکی از اردوگاههای پناهجویان سوری از زمان تصدی این مقام است.

آقای ابراهیمی پس از دیدار از این اردوگاه در ملاقاتی با مقامات محلی ترکیه گفت: "امیدواریم که این پناهجویان هر جه سریعتر به کشورشان بازگردند."

نماینده جدید سازمان ملل در امورسوریه گفت برای این که سازمان ملل را در جریان وضعیت غیرنظامیان سوری قرار دهد، از اردوگاههای پناهجویان دیدار کرده است.

اردوگاه آلتینوزو، اولین اردوگاه پناهجویان است که بلافاصله پس از بروز نا آرامی ها در سوریه در اواسط ماه مارس سال گذشته (۲۰۱۱) در خاک ترکیه ایجاد شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.