بحرین به توصیه سازمان ملل برای بهبود حقوق بشر عمل می‌کند

به روز شده:  12:59 گرينويچ - چهارشنبه 19 سپتامبر 2012 - 29 شهریور 1391

وزیر خارجه بحرین گفته است که دولت این کشور به پیشنهادهای شورای حقوق بشر سازمان ملل برای بهبود نحوه رفتار با مخالفان، فعالان سیاسی و تظاهرکنندگان مخالف عمل می کند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارشی در مورد بحرین، یکصد و هفتاد پیشنهاد را برای ارتقاء وضعیت حقوق بشر در این کشور مطرح کرده که از جمله به نحوه برخورد با فعالان حقوق بشر و رفتار با بازداشتیان در جریان تظاهرات ضد دولتی ارتباط دارد.

وزیر خارجه بحرین گفته است که دولت یکصد و پنجاه و هشت مورد از پیشنهادهای شورای حقوق بشر را به اجرا می گذارد که ازجمله شامل حمایت از آزادی های سیاسی و مذهبی است.

وی افزوده است که برخی دیگر از این پیشنهادها، مانند لغو مجازات اعدام، قابل قبول نیست زیرا با اصول قانون اساسی کنونی بحرین تعارض دارد.

بحرین از کشورهای متحد آمریکا در منطقه خلیج فارس است که از حدود دو سال پیش با تظاهرات اعتراضی ضد دولتی مواجه بوده که گاه به خشونت کشیده شده است.

.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.