دو تن از 'مخالفان داخلی' حکومت سوریه ناپدید شده اند

به روز شده:  12:26 گرينويچ - جمعه 21 سپتامبر 2012 - 31 شهریور 1391

"کمیته هماهنگی ملی" شامل مخالفان داخلی حکومت سوریه که با موافقت دولت، در داخل آن کشور فعالیت دارند، گفته است که دو تن از اعضای هیات اعزامی این کمیته به چین، پس از بازگشت به سوریه در روز گذشته، در مسیر فرودگاه دمشق به شهر، ناپدید شده اند.

چین و برخی دولت های حامی حکومت سوریه توصیه می کنند که بحران سیاسی این کشور باید با مشارکت حکومت و "مخالفان داخلی" آن حل و فصل شود و هیات کمیته هماهنگی ملی برای گفتگو با مقامات چینی در همین مورد به پکن رفته بود.

کمیته هماهنگی ملی پیشتر گفته بود که مسئول ناپدید شدن این افراد، "هر کسی که باشد"، مرتکب خیانت به کشور شده اما خبرگزاری آسوشیتدپرس، به نقل از حسن عبدالعظیم، رئیس کمیته، نوشته است که "به نظر می رسد حکومت مسئول این آدم ربایی است."

همزمان، یک روزنامه مصری متن مصاحبه بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را منتشر کرده که گفته است حکومت او سقوط نخواهد کرد و کشورهای خارجی نمی توانند ماجرای لیبی را در سوریه تکرار کنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.