'فائزه هاشمی برای اجرای حکم جلب شد'

به روز شده:  06:02 گرينويچ - 23 سپتامبر 2012 - 02 مهر 1391

منابع نزدیک به خانواده اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به بی بی سی فارسی خبرداده اند که ماموران دولتی ساعت یازده شنبه شب به وقت تهران به منزل فائزه هاشمی رفته اند و "او را برای اجرای حکم با خود برده اند."

فائزه هاشمی دی ماه سال گذشته در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه حکومت به شش ماه حبس و پنج سال محرومیت از فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

ظاهرا پرونده اتهامی خانم هاشمی به مصاحبه با نشریه الکترونیکی روز آنلاین ارتباط دارد. خانم هاشمی در این مصاحبه از قوه قضاییه انتقاد کرده بود و گفته بود این قوه با "اراذل و اوباشی که به نام اسلام، انقلاب و ارزشها" دیگران را هدف حمله قرار می دهند برخورد نمی کند.

همین منابع به بی بی سی گفته اند مهدی هاشمی برادر فائزه هاشمی قصد دارد به زودی به ایران بازگردد.

مقام های قضایی ایران مهدی هاشمی را یکی از سران اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ می دانند و شماری از مقام ها و رسانه های محافظه کار خواهان بازداشت فوری او در فرودگاه تهران شده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.