ایران توافق با کناره گیری بشار اسد را تکذیب کرد

به روز شده:  13:30 گرينويچ - چهارشنبه 26 سپتامبر 2012 - 05 مهر 1391

حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه ایران، گفته است که جمهوری اسلامی "مواضع روشن و شفاف" در قبال سوریه دارد و از "مردم سوریه و طرح اصلاحات رئیس جمهور بشار اسد" حمایت می کند و "بحث کناره گیری بشار اسد از قدرت در مواضع جمهوری اسلامی صحت ندارد."

در پی موافقت ایران با مشارکت در گروه چهارجانبه - مصر، ترکیه، عربستان سعودی و ایران - برای حل بحران سوریه، برخی رسانه های خبری گفتند که جمهوری اسلامی پذیرفته است به منظور پایان دادن به خشونت در سوریه و در مقابل بهبود روابط با مصر، از حمایت از حکومت سوریه دست بردارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای امیر عبداللهیان گفته است در نشست های اخیر برخی مقامات چهار کشور، بر سر حل سیاسی بحران سوریه از طریق "عدم تسلیح گروه های مسلح بی مسئولیت، گفتگوی ملی فیمابین معارضین و نمایندگان حکومت سوریه و تصمیم در مورد آینده سوریه در روندی دموکراتیک و انتخابات توسط مردم" توافق شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.