خبرنگار شبکه تلویزیون پرس‌تی‌وی ایران در دمشق کشته شد

به روز شده:  09:07 گرينويچ - چهارشنبه 26 سپتامبر 2012 - 05 مهر 1391

روز چهارشنبه، ٥ مهر (٢٦ سپتامبر)، وبسایت پرس تی وی، تلویزیون ماهواره ای انگلیسی زبان دولت ایران، خبر داد که مایا ناصر، گزارشگر این تلویزیون در دمشق، در اثر اصابت گلوله یک تک تیرانداز کشته شده است.

براساس این گزارش، حسین مرتضی، رئیس دفتر پرس تی وی و تلویزیون عرب زبان العالم، متعلق به دولت ایران در دمشق نیز روز چهارشنبه زخمی شده است.

شبکه پرس تی وی گفته است که این دو نفر هنگام تهیه گزارش خبری از انفجارهای روز چهارشنبه در دمشق و تیراندازی پس از آن، هدف اصابت گلوله قرار گرفتند.

جمهوری اسلامی از حامیان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است و اخبار و گزارش های رسانه های وابسته به دولت ایران نیز معمولا دیدگاه ها و گزارش های مقامات و رسانه های دولتی سوریه را منعکس می کند.

پرس تی وی در گزارش خود، نیروهای تحت حمایت بیگانه در سوریه را عامل قتل مایا ناصر معرفی کرده و در مورد ناآرامی های سوریه افزوده است که "دمشق می گوید یاغیان، خرابکاران و تروریست های مسلح عامل ناآرامی هستند ولی مخالفان، نیروهای امنیتی را به ایجاد خشونت متهم می کنند."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.