نمایندگان مجلس ایران 'به کارتون موهن' روزنامه شرق اعتراض کردند

به روز شده:  08:14 گرينويچ - چهارشنبه 26 سپتامبر 2012 - 05 مهر 1391

بیژن نوباوه، نماینده تهران در مجلس، به خبرگزاری فارس گفته است که بیش از یکصد تن از نمایندگان با امضای متنی، نسبت به "کاریکاتور موهن به رزمندگان دفاع مقدس که در روزنامه شرق به چاپ رسیده" اعتراض کرده اند.

وی با اظهار اینکه جمع آوری امضا ادامه دارد و انتظار می رود شمار امضاها به دویست نفر برسد، گفته است که "وزارت ارشاد باید با این روزنامه که در زمین دشمن بازی می کند برخورد و آنها را به محاکم قضایی بکشاند."

روزنامه شرق از معدود روزنامه های مستقل از دولت در ایران محسوب می شود و اخیرا کاریکاتوری را با نام چشم بندان چاپ کرده که افرادی را نشان می دهد که به صف ایستاده و به یکدیگر چشم بند می زنند.

ظاهرا این کارتون منتقدان را به یاد عکس هایی از بسیجیان در زمان جنگ انداخته که به صف می ایستادند و به همدیگر پیشانی بند می زدند.

در خبر دیگری در مورد پیشانی بند، خبرگزاری مجلس به نقل از معاون پارلمانی میراث فرهنگی نوشته است که "پیشانی بند رزمندگان اسلام به عنوان یک اثر و میراث فرهنگی سرانجام آماده و امروز در صحن علنی مجلس رونمایی شد."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.