رئیس صدا و سیما: با مترجم سخنرانی مرسی برخورد شد

به روز شده:  12:22 گرينويچ - چهارشنبه 26 سپتامبر 2012 - 05 مهر 1391

به گزارش خبرآنلاین، عزت الله ضرغامی، رئیس رادیو و تلویزیون دولتی ایران در دفاع از عملکرد این سازمان، به نحوه پخش مستقیم سخنرانی رئیس جمهوری مصر در اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران اشاره کرده و گفته است: "ممکن است از یک برنامه یک رابطه یا سوء برداشت خاصی شود، مانند همان ترجمه ای که از صحبت های آقای محمد مرسی شد."

وی افزوده است: "اینهمه ترجمه به زبان های زنده دنیا حتی زبان فارسی در این گستردگی پخش شد اما در یک جا، یک شبکه به دلیل اینکه ترجمه اصلی قطع شد، یک کلمه را اشتباه ترجمه کرد و برخورد هم شد؛ رسانه های بیگانه سرو صدا به پا کردند در حالیکه با مترجم برخورد اداری لازم صورت گرفت."

در اجلاس تهران، رئیس جمهوری مصر در اظهاراتی پیرامون بحران سیاسی سوریه، حکومت آن کشور را مورد انتقاد شدید قرار داد و از قیام مردم حمایت کرد اما در ترجمه پخش شده از رادیو و تلویزیون دولتی ایران، اظهارات او علیه حکومت سوریه، به انتقاد از مخالفان این حکومت، و حمایت او از اعتراضات مردم سوریه، به پشتیبانی از اعتراضات مردم بحرین تغییر یافت.

در حالیکه انتظار نمی رفت اجلاس غیرمتعهدها، به خاطر ماهیت کاری آن، توجه چندانی را در رسانه های بین المللی به خود جلب کند، نحوه ترجمه سخنرانی آقای مرسی، از جمله عواملی بود که این اجلاس را خبرساز کرد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.