ایرنا: سه شهروند ایرانی ربوده شده در سوریه آزاد شدند

به روز شده:  10:05 گرينويچ - پنج شنبه 27 سپتامبر 2012 - 06 مهر 1391

خبرگزاری ایرنا به نقل از "یک منبع آگاه" در سفارت ایران در سوریه نوشته است که سه راننده کامیون ایرانی که توسط افراد مسلح در سوریه ربوده شده بودند، آزاد شده اند.

براساس این گزارش، این افراد که تجهیزاتی را برای پالایشگاه حمص حمل می کردند در اول خرداد سال جاری و پس از عبور از مرز ترکیه توسط افراد مسلح ربوده و "در جریان عملیات ارتش سوریه علیه افراد مسلح" آزاد شدند و ظاهرا در این عملیات، به آنان آسیبی هم نرسیده است.

ایرنا افزوده است که در حال حاضر، ٥٠ شهروند ایرانی در اختیار افراد مسلح در سوریه هستند که عبارتند از دو مهندس ایرانی و چهل و هشت زاتر ایرانی که در مرداد سال جاری در مسیر فرودگاه بین المللی دمشق ربوده شدند.

ربایندگان این چهل و هشت نفر با انتشار یک فیلم ویدیویی در اینترنت، آنان را نظامیان ایرانی معرفی کردند که برای کمک به نیروهای امنیتی سوریه به آن کشور اعزام شده بودند اما مقامات ایرانی این اتهام را رد کرده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.