آزادی مدیر مسئول روزنامه شرق در گرو پذیرش وثیقه

به روز شده:  12:23 گرينويچ - 30 سپتامبر 2012 - 09 مهر 1391

در حالی که خبرگزاری فارس از آزادی مهدی رحمانیان مدیر مسئول روزنامه شرق خبر داده، خبرگزاری مهر از قول محمود علیزاده طباطبائی وکیل روزنامه شرق نوشته که برای مدیر مسئول شرق وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر شده است و "منتظر قاضی هستیم تا وثیقه را قبول کند".

به گفته آقای علیزاده طباطبایی، "مهدی رحمانیان در کلانتری حضور دارد و منتظر هستیم تا قاضی منصوری - بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه - به کلانتری ۱۱۳ بیاید و با سپردن وثیقه ۵۰ میلیون تومانی وی را آزاد کنیم."

وکیل روزنامه شرق تاکید کرده که اگر قاضی منصوری به کلانتری ۱۱۳ نیاید، قاضی کیشک وثیقه را قبول کرده و مدیر مسئول روزنامه شرق آزاد می شود.

این در حالی است که پیش از این خبرگزاری فارس به نقل از وکیل روزنامه شرق نوشته بود که مهدی رحمانیان با سپردن وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و موافقت بازپرس پرونده، امروز (یکشنبه) از زندان آزاد شده است.

هیات نظارت بر مطبوعات در ایران روزنامه شرق را روز چهارشنبه ( ۵ مهرماه) به دلیل انتشار یک کاریکاتور توقیف و برای مهدی رحمانیان، مدیر مسئول این روزنامه نیز قرار بازداشت صادر کرد.

انتشار کاریکاتوری در روزنامه شرق، که در آن صفی از افراد در حال بستن چشم یکدیگر هستند، انتقاد برخی مقامات حکومت ایران را برانگیخت.

به گفته آنها این کاریکاتور یادآور سربازان ایرانی است که در دوران جنگ ایران و عراق پیشانی‎‌بندهایی با شعارهای مذهبی می‌بستند و به همین دلیل این کاریکاتور را توهین به آنان تلقی کردند.

روزنامه شرق پیش از این هم چندین بار توقیف شده بود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.