تهدید یک خبرنگار به تعقیب قضایی در جلسه خبری سخنگوی قوه قضائیه

به روز شده:  19:35 گرينويچ - دوشنبه 01 اکتبر 2012 - 10 مهر 1391

غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، در جلسه هفتگی خود با خبرنگاران، یک خبرنگار را به دلیل طرح سئوال، تهدید به تعقیب قضایی کرده است.

بر اساس گزارش رسانه های ایران، آقای محسنی اژه ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که از وی درباره اجرای حکم علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور پرسیده بود، او را تهدید به تعقیب قضایی کرد.

سخنگوی قوه قضاویه ایران در جلسه خبری خود خطاب به خبرنگار پرسش کننده که از روزنامه ایران بوده، گفته "شما در سؤال خودتان اشاره کردید که آقای جوانفکر شکایتی کرده از قاضی صلواتی که این شکایت مورد رسیدگی قرار نگرفته است و مطلب دیگر این که گفتید دادستان تهران اصرار دارد تا پرونده اتهامی جوانفکر را پرونده امنیتی قلمداد کند که همه این موارد جای تعقیب شما را باقی می‌گذارد و می‌توان بدون شکایت خصوصی به جرم افترا شما را تعقیب قضایی کرد."

آقای محسنی اژه ای گفته "شما از کجا می‌دانید که به شکایت آقای جوانفکر رسیدگی نشده است و نتیجه‌ای در بر نداشته است. آیا درست است که چون نتیجه رسیدگی به نفع آقای جوانفکر نبوده است شما افترا بزنید و بگویید به این پرونده رسیدگی نشده است."

علی اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور ایران در زمان حضور محمود احمدی نژاد در نیویورک برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، برای تحمل حکم دادگاه که یک سال حبس است، بازداشت شد.

در حدود هشت سال پیش از این، در نشست هفتگی هیأت نظارت بر مطبوعات ایران زدوخوردی میان عیسی سحرخیز، نماینده مدیران مسئول جراید و غلامحسین محسنی اژه ای، نماینده قوه قضائیه در این هیأت رخ داد.

نعمت احمدی، وکیل دادگستری در توصیف آنچه در این جلسه گذشته بود گفته بود که پس از این جلسه آقای سحرخیز با "وضعیت آشفته و پیراهنش پاره دیده که روی شانه اش محل گازگرفتگی به چشم می خورده، سرش بر اثر برخورد جسم سخت زخمی شده و بخشی از پائین تنه بدنش خراشدگی عمیقی برداشته بوده تا آنجا که پزشک قانونی برای وی دو هفته طول درمان تعیین کرده است."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.