وزارت امور خارجه ایران: با آمریکایی‌ها ملاقات نداشتیم

به روز شده:  08:35 گرينويچ - دوشنبه 01 اکتبر 2012 - 10 مهر 1391

رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که مقام‌های ایرانی در جریان سفر رئیس‌جمهور و همراهانش به نیویورک هیچ‌گونه تماس و ارتباطی با "مقامات رسمی آمریکا" نداشته‌اند.

آقای مهمان‌پرست با تاکید بر اینکه "چارچوب سیاست خارجی کشور ما کاملا مشخص است" اظهار داشت که در زمینه رابطه با آمریکا "هیچ اقدامی، نه صورت گرفته و نه صورت خواهد گرفت".

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه ایران، در واکنش به انتقاداتی بیان می شود که در روزهای گذشته، نسبت به سخنان محمود احمدی نژاد در هنگام حضور در نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شده است.

آقای احمدی نژاد در جریان این سفر، در اظهارنظرهایی جداگانه بر اهمیت مذاکره ایران و آمریکا و برقراری رابطه میان دو کشور تاکید کرد.

منتقدان سخنان آقای احمدی نژاد، تاکید داشتند که تصمیم گیری در زمینه موضوعاتی چون مذاکره با آمریکا در حیطه آیت الله خامنه ای است و نه رئیس جمهور.

در همین ارتباط، رامین مهمان پرست هم امروز گفته است: "در جمهوری اسلامی ایران همه تصمیمات در بحث‌های اصلی سیاست خارجی با هماهنگی مسئولان ارشد کشور و تحت نظر مقام معظم رهبری دنبال خواهد شد."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.