دولت حماس در غزه به شکنجه مستمر زندانیان متهم شد

به روز شده:  10:24 گرينويچ - چهارشنبه 03 اکتبر 2012 - 12 مهر 1391

دیده بان حقوق بشر، یک سازمان بین المللی مدافع حقوق بشر، دولت حماس مستقر در سرزمین های فلسطینی نوار غزه را به کاربرد مستمر شکنجه و بدرفتاری با بازداشتیان در روند رسیدگی قضایی متهم کرده است.

در گزارش دیده بان حقوق بشر آمده است که زندانیان به طور مرتب در معرض ضرب و شتم و شکنجه، از جمله با استفاده از صندلی الکتریکی، قرار می گیرند و ماموران پلیس علاوه بر بازداشت های بدون مجوز، به خشونت متوسل می شوند.

یک وزیر دولت حماس در مصاحبه با بی بی سی وجود تخلفاتی از این دست را مردود ندانسته اما گفته است که در زمینه تغییر این وضعیت، پیشرفت هایی به دست آمده و نیروهای امنیتی حماس در سال های اخیر رفتار خود را اصلاح کرده اند.

دیده بان حقوق بشر گفته است که طی پنج سال گذشته، دست کم سه نفر براساس اخذ اعتراف زیر فشار و شکنجه به اتهامات وارده اعتراف کرده و به اعدام محکوم شده اند و حکم آنان به اجرا درآمده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.