اسلامگرایان مالی فردی را در ملاء عام اعدام کردند

به روز شده:  04:41 گرينويچ - چهارشنبه 03 اکتبر 2012 - 12 مهر 1391

شاهدان عینی گفته اند که اسلامگرایانی که در ماه های اخیر بر مناطق کویری شمال کشور آفریقایی مالی مسلط شده اند، فردی را که مرتکب قتل شده بود به اعدام محکوم کرده و این حکم را در ملاء عام و با حضور تعدادی از افراد محلی به اجرا گذاشته اند.

کشور مالی در غرب آفریقا از جمله کشورهایی با نظام نسبتا دموکراتیک محسوب می شد اما در ماه مارس سال جاری، گروهی از نظامیان در مخالفت با سیاست رئیس جمهوری در مقابله با شورشیان مناطق شمالی دست به کودتا زدند که باعث بروز بی ثباتی در این کشور و حرکت جدایی طلبانه در شمال شد.

اسلامگرایان وابسته به گروه تندرو "القاعده مغرب اسلامی" در بخشی از مناطق تحت سلطه خود، قوانین شرعی اسلامی را به اجرا گذاشته و از جمله زنان را وادار به استفاده از پوشش اسلامی کرده اند و به جداسازی مدارس پسرانه و دخترانه و حتی اجرای برخی حدود اسلامی مبادرت ورزیده اند.

برخی اهالی محلی با ابراز نگرانی نسبت به شرایط خود، گفته اند که افراد مسلح وابسته به این گروه در اجرای قوانین شرعی، مردم را تحت فشار می گذارند و در مواردی حتی به بازداشت زنان بی حجاب در خیابان ها مبادرت ورزیده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.