پیشنهاد بریتانیا برای ایجاد 'خط تلفن سرخ سایبری' بین دولتها

به روز شده:  05:24 گرينويچ - پنج شنبه 04 اکتبر 2012 - 13 مهر 1391

ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا، در سخنانی در اجلاس بین المللی امنیت فضای سایبری در بوداپست، پایتخت مجارستان، خواستار ایجاد ارتباط بین دولت ها از طریق "خط تلفن سرخ" خواهد شد تا دولت ها بتوانند در زمان حملات سایبری، با یکدیگر همکاری کنند.

خط تلفن سرخ به ارتباط مستقیم تلفنی بین رهبران آمریکا و شوروی در زمان جنگ سرد اشاره دارد که هدف از ایجاد آن، تماس دو طرف در موارد اضطراری به منظور جلوگیری از سوء تفاهم و ممانعت از بروز جنگ اتمی بود.

آقای هیگ در سخنان خود تاکید خواهد ورزید که بریتانیا در نظر دارد همچنان از نظر امنیت سایبری نقشی پیشرو را در جهان ایفا کند و به این منظور، دو میلون پوند برای ایجاد مرکزی اختصاص داده که وظیفه آن ارائه مشورت به سایر کشورها در این زمینه است.

وزیر خارجه بریتانیا خواستار تعهد همه کشورهای جهان به آزادی ارتباط اینترنتی، به عنوان عاملی ضروری در پیشرفت اقتصادی و فرهنگی جوامع، خواهد شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.