امام جمعه تهران: وضع عادی است و بحرانی نیست

به روز شده:  20:11 گرينويچ - جمعه 05 اکتبر 2012 - 14 مهر 1391

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و عضو هیات رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: "در کشور، وضع عادی است و بحرانی نیست."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آقای خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران گفت: "مشکلات بوده و هست، اگر دنبال کشور بحران زده هستید به سراغ همان کشورهایی بروید که تحریم کرده‌اند، در تلویزیون می بینید که با چه مشکلاتی مواجه هستند و حکام هم عاجز از حل مشکلات هستند."

این سخنان دو روز پس از تعطیلی بخش های بزرگی از بازار تهران ایراد شده است. روز چهارشنبه، همزمان با تعطیلی تعدادی از واحدهای صنفی در بازار تهران، در خیابان های اطراف آن و بعضی خیابان های مرکزی شهر تجمعاتی در اعتراض به بی ثباتی اقتصادی و سقوط ارزش پول ملی برگزار شد که برخورد نیروهای پلیس را به دنبال داشت.

احمد خاتمی گفته که بیش از کل جمعیت ایران، در آمریکا فقیر وجود دارد ولی "در ایران این خبرها نیست، بلکه مشکلات هست با همراهی مسوولان این مشکلات برطرف خواهد شد."

آقای خاتمی گفت: "مردم بدانند که زندگی سعادت مندانه و عزت مندانه هزینه دارد و بدانید که ما طلبه ها هم در میان شما هستیم و این مشکلات شما را درک می کنیم."

به گزارش خبرگزاری مهر، روسای اتحادیه های صنفی تولیدی، توزیعی و خدمات فنی در جلسه ای با حضور نمایندگان بسیج اصناف موافقت کرده اند که از صبح شنبه، بازار تهران با حضور نیروهای امنیتی بازگشایی شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.