در حادثه تیراندازی در اسرائیل دو نفر کشته شدند

به روز شده:  12:46 گرينويچ - جمعه 05 اکتبر 2012 - 14 مهر 1391

ماموران اسرائیلی، یک مرد آمریکایی ۲۳ ساله اهل نیویورک را که با تیراندازی در یک هتل ساحلی، یک نفر را کشته بود، به ضرب گلوله از پا درآوردند.

میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس گفت: "این مرد که از کارکنان سابق هتلی در شهر ساحلی الیات بود، تفنگ یکی از نگهبان ها را گرفت و به یکی از کارکنان هتل شلیک کرد. پس از آن پلیس و نیروهای ارتش این هتل را محاصره کردند."

به گفته یک مقام نظامی، این مرد در آشپزخانه هتل سنگر گرفت و به نیروهای پلیس تیراندازی کرد ولی سرانجام به ضرب گلوله افراد جوخه ضدتروریستی کشته شد.

یکی از مهمانان اسرائیلی هتل، به تلویزیون اسرائیل گفت: "ما دیدیم که او نگهبان را کتک زد و تفنگ و خشابش را گرفت و یکی از اعضای خانواده من را هدف گرفت."

ایهود باراک وزیر دفاع اسرائیل گفته است که به نظر می رسد این حادثه، یک نزاع داخلی بوده است.

اوفر گاتمان، مسئول یک طرح آموزش حین کار برای آمریکایی هایی که در اسرائیل به سر می برند، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این مرد از جمله شرکت کنندگان در این طرح بوده است.

به گفته او، کار این جوان در این هتل خاتمه یافته بود و قرار بود کار تازه ای بگیرد.

این روزها، در شهر ساحلی الیات، که در نزدیکی مرز مصر و اردن قرار دارد، علاوه بر توریست های خارجی، اسرائیلی‌های زیادی در حال گذراندن تعطیلات مذهبی یک هفته‌ای خود هستند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.