دادستان تهران: ۳۰ اخلال‌گر بازار ارز بازداشت شده‌اند

به روز شده:  14:33 گرينويچ - 07 اکتبر 2012 - 16 مهر 1391

در پی افزایش شدید قیمت ارز در هفته گذشته، دادستانی تهران گزارش داده که تاکنون ۳۰ نفر از متهمان اصلی اخلال در بازار ارز کشور بازداشت شده اند.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران به تلویزیون دولتی ایران گفته که از "این عده مقادیر زیادی ارز و سکه طلا که از طریق خرید و فروش غیر مجاز به دست آمده، کشف شده است، و فقط از یکی از این متهمان ۴۰۰ هزار دلار کشف و ضبط شده است."

به گفته آقای جعفری دولت آبادی، دادستانی با همکاری پلیس و نیروهای امنیتی پس از شناسایی اخلال گران عمده بازار ارز، این افراد را بازداشت کرده است.

برخی کارشناسان می گویند که تحریم های اتحادیه اروپا علیه صنعت نفت و بانکداری ایران و مشکلات اقتصادی داخلی به افزایش شدید قیمت ارزهای خارجی و سقوط ارزش دلار منجر شده است.

دادستان تهران می گوید که مبارزه در این زمینه نباید فقط به اقدامات قضایی محدود شود بلکه باید همزمان سیاست های ارزی مناسبی برای تامین ارز برای کالاهای اساسی در نظر شود و "سیاست های پولی و اقتصادی متناسب با شرایط فعلی کشور اتخاذ شود."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.