به دنبال انتشار کاریکاتوری بحث‌برانگیز، کیهان عذرخواهی کرد

به روز شده:  04:59 گرينويچ - دوشنبه 08 اکتبر 2012 - 17 مهر 1391

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان و نماینده ولی‌فقیه (رهبر ایران) در موسسه کیهان، انتشار کاریکاتوری بحث‌برانگیز در نشریه "کیهان کاریکاتور" را یک خطای ناخواسته خوانده و عذرخواهی کرده است.

به گزارش رسانه‌های ایران، آقای شریعتمداری آمادگی خود را برای پذیرش هر نوع برخورد قانونی اعلام کرده است.

او در یک اطلاعیه توضیح داده است که موضوع کاریکاتور مورد بحث "انتقاد به مدگرایی" بود، ولی به دلیل آنچه او کج‌سلیقگی در انتخاب سوژه خواند، "بعید نیست در برخی برداشت‌ها، حضور حضرت یوسف را در محفلی که زلیخا با شرکت زنان مصر ترتیب داده بود، به ذهن متبادر کند."

کیهان کاریکاتور از زیرمجموعه‌های موسسه کیهان است.

آقای شریعتمداری با این توضیح که مدیرمسئول کیهان کاریکاتور هم‌اکنون برای مداوا در بیمارستان بستری است، اعلام کرد: انتشار کیهان کاریکاتور تا بهبودی کامل مدیرمسئول و بازگشت او به مدیریت این دوماهنامه متوقف شده است.

به تازگی روزنامه شرق در ایران به دلیل انتشار کاریکاتوری که منتقدانش آن را "توهین‌آمیز" خواندند، توقیف شد و انتشار کاریکاتور بحث‌برانگیز در نشریه کیهان کاریکاتور انتقادهایی را از برخورد دوگانه با رسانه‌های ایران به دنبال داشت.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.