ضرب الاجل کشتن گروگانهای ایرانی در سوریه تمدید شد

به روز شده:  05:01 گرينويچ - سه شنبه 09 اکتبر 2012 - 18 مهر 1391

خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش کرد که گروهی از مخالفان حکومت سوریه که چهل و هشت شهروند ایرانی را به گروگان گرفته اند گفته اند که به درخواست میانجی های عرب، اجرای تهدید خود برای قتل گروگان ها را چهل و هشت ساعت تمدید کرده اند.

روز پنجشنبه، شورای نظامی ارتش آزاد سوریه با انتشار ویدیوئی گفت که در صورتی که دولت سوریه به خواست های آنان برای توقف حملات هوایی و زمینی به منطقه غطه در استان دمشق عمل نکند، ظرف چهل و هشت ساعت، گروگان های خود را خواهند کشت.

این چهل و هشت شهروند ایرانی در ماه اوت هنگام عزیمت به فرودگاه دمشق به گروگان گرفته شدند و گروگانگیرها آنان را نفرات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی اعزامی برای کمک به دولت سوریه جهت سرکوب معترضان معرفی کرده اند.

مقامات ایرانی تاکید داشته اند که این افراد زائران عادی هستند هر چند برخی از آنان از افراد بازنشسته دستگاه های نظامی بوده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.