محمود احمدی‌نژاد: بودجه خیلی جاها صفر شده است

به روز شده:  20:01 گرينويچ - سه شنبه 09 اکتبر 2012 - 18 مهر 1391

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران، در سخنانی در نشست "مجلس دانش‌آموزی" اعلام کرد: "اکنون به لحاظ بودجه تحت فشاریم. بودجه خیلی جاها صفر شده یا کاهش ۲۵درصدی داشته است."

این در حالی است که پیشتر حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به "ریسک کاهش ۱۰ درصدی" بودجه نیروهای مسلح بر اثر تحریم‌ها گفته بود: "اوایل امسال با وجود تحریم‌ها در نیروهای مسلح نگرانی‌هایی از بابت بودجه ایجاد شده بود ولی من به دوستان در نیروهای مسلح گفتم که اثرات این مسائل می‌تواند ۱۰ درصد باشد."

این نخستین بار بود که یک مقام ارشد نظامی ایران، به صراحت از کاهش بودجه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بر اثر تحریم های بین المللی سخن می گفت.

مقام های حکومتی ایران، در گذشته بارها تاکید کرده اند که تحریم های وضع شده علیه جمهوری اسلامی بر سر برنامه هسته ای، تاثیر قابل توجهی بر وضعیت آن بر جای نمی گذارد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.