فرمانده پاکستانی حمله به مدافع تحصیل دختران را محکوم کرد

به روز شده:  12:03 گرينويچ - چهارشنبه 10 اکتبر 2012 - 19 مهر 1391

ژنرال اشفق کیانی، رئیس ستاد نیروی زمینی پاکستان که با نفوذترین فرمانده ارتش آن کشور محسوب می شود، تیراندازی به سوی یک فعال چهارده ساله حق تحصیل دختران را محکوم کرده و گفته است که ارتش پاکستان هرگز در برابر تروریست ها تسلیم نمی شود.

ملالی یوسف زی، دختر دانش آموز ساکن منطقه دره سوات، به خاطر شرح تلاش های خود و سایر دختران منطقه برای ادامه تحصیل در زمان تسلط طالبان پاکستانی بر این منطقه، که سه سال پیش از بی بی سی پخش شد، مورد توجه رسانه های بین المللی قرار گرفت.

این دختر چهارده ساله که در اثر اصابت تیر، زخمی شده است در بیمارستانی در پیشاور پاکستان تحت درمان قرار گرفته و هزاران پیام حمایت از سراسر جهان دریافت کرده است.

ملالی یوسف زی، که از او با عنوان نوجوان کمپین تخصیل دختران پاکستانی نام برده می شود، هنگام بازگشت از مدرسه به خانه هدف سوء قصد قرار گرفت و طالبان پاکستانی مسئولیت این حمله را برعهده گرفته اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.