نهاوندیان: دولت بازار ارز را رها کرده است

به روز شده:  12:19 گرينويچ - جمعه 12 اکتبر 2012 - 21 مهر 1391

محمد نهاوندیان، رئیس اتاق بازرگانی و عضو شورای پول و اعتبار، به خبرگزاری مهر گفته است: "دولت در مقطعی، به شدت نرخ ارز را در بازار کنترل می کرد، به نحوی که تمامی تجار و بازرگانان بر این باور بودند که دولت به صورت تصنعی این را انجام می دهد، اما اکنون بازار ارز را رها کرده است."

آقای نهاوندیان در گفت‌و‌گویی در روز جمعه، ٢١ مهر، گفت که تولیدکنندگان برای تامین مایحتاج مورد نیاز کارخانجات خود و تولید کالاهای مورد نیاز مردم، به ارز بیشتری نیاز دارند که متاسفانه به دلیل عدم تامین به موقع آن، واردکنندگان دچار مشکل شده‌اند.

در هفته های اخیر ارزش برابری ریال ایران در برابر ارزهای خارجی به شکلی کم سابقه سقوط کرد و افزایش قیمت ارز، فعالیت های تجاری و بازرگانی ایران را تحت تاثیر قرار داده است.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران اخیرا اعلام کرده که دولت ارز کافی برای تزریق به بازار ندارد در حالیکه منتقدان وی کاهش ارزش ریال را به سوء مدیریت و سیاست های غلط دولت در سال های اخیر و تحریم های بین المللی نسبت داده اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.