'مردم تهران در واگن‌های فرسوده گرفتار شده‌اند'

به روز شده:  08:38 گرينويچ - جمعه 12 اکتبر 2012 - 21 مهر 1391

حسن علیمردانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت گفته است: "خرابی مداوم واگن‌های مترو، مشکلات جدی را برای مردم تهران به وجود آورده است."

آقای علیمردانی با اشاره به خرابی های مداوم واگن های مترو افزوده است که تعلل دولت در اختصاص اعتبارات مترو خرابی و توقف پی در پی قطار شهری تهران را رقم زده است.

به گفته آقای علیمردانی نباید اجازه داده شود که مسائل سیاسی و جناحی موجب گرفتاری مردم تهران در واگن‌های مترو شود و موضوع اعتبار عمرانی قطار شهری تهران و حومه باید هرچه سریع‌تر رفع شود.

اختلاف نظر درباره متروی تهران سابقه ای طولانی دارد اما عمده اختلافات بر سر میزان بودجه ای است که دولت باید در اختیار شرکت مترو، وابسته به شهرداری تهران، قرار دهد تا صرف توسعه متروی تهران شود.

در حال حاضر بخشی از بودجه مترو از طرف دولت و بخشی نیز از طرف شهرداری تامین می شود. در سال های اخیر شهرداری تهران همواره بر این نکته تاکید داشته است که دولت بودجه پیش بینی شده مترو را پرداخت نکرده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.