محکومیت رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی به ۱۱ سال حبس

به روز شده:  16:15 گرينويچ - شنبه 13 اکتبر 2012 - 22 مهر 1391

محمد توسلی، رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران به ۱۱ سال حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از فعالیت‌های حزبی، تشکیلاتی و مطبوعاتی محکوم شده است.

ایمان میرزا زاده، وکیل آقای توسلی روز شنبه ۲۲ مهر ماه (۱۳ اکتبر) به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفت که حکم محکومیت موکلش از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی ابلاغ شده است.

بر اساس این خبر، فریده غیرت یکی دیگر از وکلای آقای توسلی با اشاره به اینکه این حکم در مرحله بدوی صادر شده و قطعی نیست گفت "۲۰ روز فرصت داریم تا لایحه اعتراضی خود را به دادگاه تجدید نظر استان تهران ارائه دهیم."

پیش از این گزارش شده بود که آقای توسلی در دادگاه بدوی که حدود یک ماه پیش تشکیل شد از خود دفاع نکرده بود.

به گزارش سایت کلمه، آقای توسلی "غیرقانونی بودن دادگاه و محتویات پرونده" و نقش داشتن "اراده‌ای امنیتی" در رسیدگی قضایی را دلیل این امر عنوان کرده بود.

محمد توسلی اولین شهردار تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در سال ۱۳۵۷ بوده و تاکنون بارها بازداشت و زندانی شده است.

او آخرین بار در ۱۲ آبان‌ماه سال ۱۳۹۰ بازداشت شد اما در اردیبهشت سالجاری با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.