سخنگوی وزارت امور خارجه ایران: از حرفم برداشت غیردقیق شد

به روز شده:  17:29 گرينويچ - 14 اکتبر 2012 - 23 مهر 1391

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که از اظهاراتش در حاشیه نشست اوراسیا در قزاقستان، "برداشت غیر دقیقی" شده است.

بر اساس خبری که روز یکشنبه ۲۳ مهر (۱۴ اکتبر) در سایت وزارت امور خارجه ایران منتشر شده است، آقای مهمانپرست همچنین گفت: "ایران برای اثبات حسن نیت خود تا کنون حتی فراتر از تعهدات مصرح در مقررات آژانس با این سازمان در جهت رفع ابهامات احتمالی طرف مقابل همکاری و تعامل سازنده داشته است و در عین حال از گفتگوی هدفمند و تعامل سازنده با گروه ۱+۵ و آژانس انرژی اتمی استقبال می‌کند."

خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا روز جمعه ۲۱ مهر ماه (۱۲ اکتبر) با انتشار خبری از قول آقای مهمانپرست از آمادگی ایران برای "انعطاف" نشان دادن در پرونده هسته ای، در صورت تضمین غرب برای تامین سوخت ۲۰ درصدی رآکتور تحقیقاتی تهران خبر داده بود.

بر اساس این کلیک خبر آقای مهمانپرست گفته بود: "در مذاکراتی که با گروه ۱+۵ داشتیم، اعلام آمادگی کردیم که گام به گام و در چارچوب مورد توافق طرفین همه نگرانی هایی که مطرح می شود را حل کنیم."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.