سوئد سفیر اسرائیل را بر سر تحریم‌های ایران فراخواند

به روز شده:  16:01 گرينويچ - دوشنبه 15 اکتبر 2012 - 24 مهر 1391

وزارت امور خارجه سوئد روز دوشنبه (۱۵ اکتبر) سفیر اسرائیل را فراخوانده است.

این اقدام پس از آن صورت گرفته که به نقل از یک مقام اسرائیلی گفته شده بود که سوئد به خاطر حفظ قرارداد تجاری‌اش با ایران، با اعمال تحریم‌های بیشتر اتحادیه اروپا بر این کشور مخالف است.

روزنامه اسرائیلی ها‌آرتص پیشتر گفته بود که سوئد در تلاش است تا مانع از اعمال تحریم‌های بیشتر از سوی اتحادیه اروپا بر ایران شود.

به گفته این روزنامه اسرائیلی، مخالفت سوئد به خاطر حفظ قراردادی است که بین شرکت مخابراتی اریکسون و ایرانسل، از ارائه دهندگان تلفن همراه وجود دارد.

در همین رابطه یکی از سخنگویان وزارت خارجه سوئد گفته است که امروز ملاقاتی بین سفیر اسرائیل با مقامات سوئدی انجام خواهد شد.

کارل بیلدت، وزیر امور خارجه سوئد در حاشیه نشست امروز وزرای خارجه اتحادیه اروپا از گزارش منتشره در روزنامه ها‌آرتص به عنوان "لجن پراکنی" این روزنامه نام برده است.

وزیر خارجه سوئد گفت: "به اعتقاد من این شیوه معقولانه ارتباط ملل با یکدیگر نیست و واکنش من نسبت به اسرائیل شدید خواهد بود."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.