کشته شدن شماری از هواداران فوتبال در افغانستان

به روز شده:  10:38 گرينويچ - جمعه 19 اکتبر 2012 - 28 مهر 1391

مقامات در افغانستان می‌گویند در پی یک تصادف رانندگی در این کشور، حداقل ۹ نفر از طرفداران اعضای یک تیم فوتبال کشته و ۳۶ نفر زخمی شدند.

این تصادف زمانی رخ داد که شام دیروز (پنجشنبه ۱۸ اکتوبر) اتوبوس حامل طرفداران اعضای تیم فوتبال سیمرغ البرز در منطقه قلعه چیغچی ولایت جوزجان با یک کامیون تصادف کرد و دچار آتش سوزی شد.

دکتر فریدون حبیب سرپرست شفاخانه جوزجان به بی بی سی گفته است که وضع ٦ تن از مجروحان که رئیس کمیته المپیک این ولایت و معاونش نیز در میان آنها هستند، وخیم است.

منابع بیمارستانی گفته اند به دلیل شدت سوختگی شناسایی بعضی از اجساد ممکن نیست.

پیشتر گزارش شده بود که در میان قربانیان این حادثه بازیکنان تیم فوتبال سیمرغ البرز نیز هستند اما مقامات ورزشی افغانستان با رد این خبر گفتند که هیچ یک از اعضای تیم فوتبال سیمرغ البرز در میان کشته شدگان و یا زخمی شدگان این حادثه نیستند.

قرار است امروز تیم سیمرغ البرز و طوفان هریرود در چهارچوب مسابقه نهایی لیگ برتر فوتبال افغانستان در برابر هم قرار بگیرند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.