توکلی: تامین کوپنی کالاهای اساسی تنها راه حفظ نظام است

به روز شده:  19:12 گرينويچ - 21 اکتبر 2012 - 30 مهر 1391

احمد توکلی، نماینده مجلس ایران گفته است: "تنها راه برای حفظ انقلاب و نظام تامین امنیت غذایی مردم این است که اقلام اساسی مورد نیاز مردم به شکل کوپنی تامین شود."

آقای توکلی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به افزایش قیمت‌ها در ایران تاکید کرده است: "با توجه به دو برابر شدن ارزش ارز و کاهش شدید ارزش پول ملی"، دولت "راهی جز ارائه کالاهای اساسی مثل برنج، گوشت، شیر و روغن به صورت کوپنی ندارد".

دولت ایران تا سال‌ها پس از پایان جنگ بعضی از کالاهای اساسی را بر مبنای سهمیه بندی و به صورت کوپنی در اختیار شهروندان قرار می‌داد، اما ستاد بسیج اقتصادی، که سازماندهی و مدیریت توزیع کالای کوپنی را بر عهده داشت، سال گذشته تعطیل شد.

آقای توکلی گفته است: "من مخالف هدفمندی نیستم ولی دولت باید تامین کالاهای اساسی مردم را تضمین کند."

دولت آقای احمدی نژاد، در دوره دوم مسئولیت خود برای "هدفمندی" یارانه های پرداختی به شهروندان، برنامه هایی را برای حذف یارانه برخی کالاها و خدمات و در عوض، توزیع نقدی کمک هزینه دولتی در میان مردم به مرحله اجرا گذاشته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.