خمپاره منفجر شده در کرج 'از مانورهای نظامی به جا مانده بود'

به روز شده:  16:49 گرينويچ - سه شنبه 23 اکتبر 2012 - 02 آبان 1391
انفجار خمپاره در کرج

انفجار خمپاره در ویلاشهر کرج

در پی حادثه انفجار خمپاره در کرج که ۲ کشته به جا گذاشت، نماینده کرج در مجلس ایران امروز سه‌شنبه دوم آبان ماه اعلام کرد: "این انفجار به دلیل عمل کردن یکی از خمپاره‌های به جا مانده از مانورهای نظامی در منطقه حصارک بوده است."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد کولیوند با اشاره به بررسی‌های انجام شده گفت که در بین وسایل دوره گردهایی که لوازم و ضایعات آهنی از منطقه حصارک جمع می کردند، یک خمپاره عمل نکرده وجود داشته که "بر اثر گرما یا تخلیه غیر اصولی" منفجر شده است.

به گفته این نماینده مجلس، مانورهای نظامی، مانورهای بسیج و دوره های آموزش نظامی در زمان های مختلف در منطقه حصارک برگزار می شود.

ناصر رجبی، معاون سیاسی-امنیتی استاندار البرز اعلام کرده بود که در اثر انفجار روز جمعه ۳۰ مهرماه دو نفر کشته و یک نفر زخمی شده است.

در جریان بررسی‌های پلیس مشخص شد که سه مرد جوان در حال جمع آوری ضایعات بودند که شیء در کنار آنها منفجر می‌شود.

خبرگزاری مهر به نقل از مجروح این حادثه نوشت: "من و دوستانم مثل هر روز در حال جمع آوری ضایعات بودیم. در یکی از سطل های زباله شیء شبیه یک پیک نیکی گاز پیدا کردیم و با آن شروع به خرد کردن ضایعات در گاری دستی کردیم. ناگهان آن شیء منفجر شد و دیگر متوجه هیچ چیزی نشدم."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.