مجلس برای مساله قطع شبکه های ماهواره ای 'راهکار دارد'

به روز شده:  05:25 گرينويچ - چهارشنبه 24 اکتبر 2012 - 03 آبان 1391

علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران، گفته است که مجلس و سازمان صدا و سیما طی جلساتی موضوع قطع شبکه های ماهواره ای جمهوری اسلامی برای کشورهای خارجی را بررسی کرده و به راهکارهایی دست یافته اند که قرار است برای رئیس جمهوری ارسال شود.

هفته گذشته، شرکت ماهواره ای یوتلست اعلام کرد که در اجرای تحریم های اتحادیه اروپا علیه برنامه هسته ای جمهوری اسلامی، پخش ماهواره ای برنامه های رادیو و تلویزیون دولتی ایران از ماهواره هاتبرد را قطع کرده است.

اوایل هفته جاری نیز گزارش شد که پخش برنامه های ماهواره ای رادیو و تلویزیون دولتی ایران توسط شرکت اینتل ست هم قطع شده که ظاهرا ناشی از تحریم های ایالات متحده بوده است.

آقای بروجردی تصمیم شرکت های خدمات ماهواره ای را حاصل فشار باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، دانسته و گفته است که آقای اوباما برای بهبود موقعیت خود در نظرسنجی های انتخاباتی به چنین اقدامی علیه جمهوری اسلامی دست زده است.

در سال های اخیر، برنامه شبکه های تلویزیون های ماهواره ای فارسی زبان هدف پارازیت اندازی قرار گرفته و این شبکه ها و برخی شرکت های خدمات ماهواره ای گفته اند که جمهوری اسلامی مسئول پارازیت اندازی بوده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.