ویدیوهای پورن 'از طریق حفره یوتیوب' پخش می‌شوند

یوتیوب

به نظر می‌رسد که وبسایت‌های ویدیوهای پورن با سوءاستفاده از یک حفره یوتیوب، این پلتفرم را بدل به میزبانی برای محتوای خودشان می‌کنند.

سایت خبری تورِنت‌فریک متوجه شد که بعضی سایت‌ها، ویدیوهایی در یوتیوب آپلود کرده‌بودند که در خود یوتیوب ظاهر نمی‌شدند، اما این امکان وجود داشت که از طریق وبسایت‌های ثالث دیده شوند.

این شیوه خاص سوءاستفاده از یوتیوب، به یک وبسایت اجازه می‌دهد که با استفاده از فضا و پهنای باند سرور گوگل، مجموعه ویدیوهایش را به صورت رایگان در یوتیوب میزبانی کند.

یوتیوب به بی‌بی‌سی گفت که سیاستش منع پخش هرگونه محتوای ویژه بزرگسالان مانند پورنوگرافی است.

ویدیوها می‌توانند تحت یک تنظیمات شخصیِ خاص آپلود شوند؛ تنظیماتی که مانع از ظاهر شدن عمومی آن ویدیوها در وبسایت یوتیوب یا در نتایج جستجو می‌شود. این تنظیمات همچنین، امکان اینکه بتوان ویدیوها را در وبسایتهای دیگر پست کرد را نیز غیرفعال می‌کند.

هرچند، تورنت‌فریک گزارش داد که بعضی وبسایت‌ها راهی پیدا کردند که مخفیانه ویدیوهای آپلود شده را روی سرویس‌های خودشان پخش کنند. آنان این کار را با استریم دیتای خام از روی یک دامنه تحت مدیریت گوگل به نام googlevideo.com انجام دادند.

این سایت خبری گفت دقیقاً مشخص نیست که آن وبسایت‌ها چگونه موفق به انجام چنین کاری شدند.

میزبانی مخفیانه ویدیوها بر روی یوتیوب، به یک سایت پورن امکان می‌دهد هزینه‌هایش را پایین نگه دارد و در عین حال، از طریق فروش حق دسترسی به آن ویدیوها پول در بیاورد.

دریم‌روم پروداکشنز، شرکت تهیه‌کننده فیلم‌های ویژه بزرگسالان در کالیفرنیا، به تورنت‌فریک گفت که حفره مزبور، برای میزبانی نسخه‌های غیرمجاز فیلمهای پورن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به این صورت، حق کپی‌رایت زیر پا گذاشته می‌شود.

این شرکت گفت: "هرگاه به گوگل خبر داده شده، این کپی‌های غیرمجاز را از محتوایش حذف کرده‌است اما این فرایند، گاهی تا سه هفته زمان می‌برد. یوتیوب باید از این ماجرا آگاه باشد. آنها با عدم رفع این حفره، اجازه تداوم چنین وضعیتی را می‌دهند."

یک سخنگوی یوتیوب گفت: "ما تیم‌هایی در اطراف جهان داریم که محتواهای نشانه‌گذاری‌شده را فارغ از خصوصی یا عمومی بودنشان بررسی می‌کنند. و هر محتوایی که از ضوابط ما تخطی کند، به سرعت حذف می‌شود."

موضوعات مرتبط