توییتر از محتوای آزاردهنده و توهین‌آمیز خود کم می‌کند

کاربران توییتر حق نشر عکس Reuters
Image caption منتقدان می‌گویند که توییتر برای مقابله با آزار و اذیت کاربرانش تدابیر کافی و درستی اتخاذ نکرده است

توییتر اعلام کرده است که تمهیدات تازه‌ای در پیش می‌گیرد تا توییت‌های آزاردهنده و توهین‌آمیز را مخفی کند و نگذارد کاربرانی که حساب کاربری‌شان معلق شده است، حساب‌های کاربری تازه‌ای ایجاد کنند.

توییتر تاکنون هدف انتقادات شدیدی بوده است و گفته می‌شود که این شرکت برای مقابله با آزار و اذیت کاربرانش تدابیر کافی و درستی اتخاذ نکرده است. براساس این انتقادها، چون کاربران توییتر ملزم به استفاده از نام واقعی خود نیستند، فضای مناسبی برای ابراز آزادانه نظرات فراهم شده است، ولی به همان اندازه، افرادی که در پی آزار دیگران هستند (ترول‌ها) فرصت ابراز نظر پیدا کرده‌اند.

اد هو، یکی از مدیران ارشد توییتر در یک پست وبلاگی نوشت: "تبدیل توییتر به جایی امن، یکی از کانون‌های اصلی توجه ما است."

او اضافه کرده است: "ما از آزادی بیان و حق افراد برای آنکه بتوانند همه ابعاد یک موضوع را ببینند، حمایت می‌کنیم... ولی وقتی توهین و آزار باعث خفه شدن صداهای مختلف می‌شود، این آزادی به خطر می‌افتد."

او نوشته است: "ما چنین چیزی را تحمل نمی‌کنیم و تمهیدات جدیدی برای متوقف کردنش در پیش می‌گیریم."

بیشتر بخوانید:

حق نشر عکس AP
Image caption توییتر متهم است که برای مقابله با آزار و اذیت کاربرانش تدابیر کافی و درستی اتخاذ نکرده است

در این پست وبلاگی آمده است که کاربران توییتر در هفته‌های پیش رو شاهد سه تغییر اساسی خواهند بود:

  • کسانی که به دلیل پرخاش، فحاشی یا آزار کاربران دیگر، حساب کاربری آنها معلق شده است، دیگر نخواهند توانست حساب کاربری جدیدی باز کنند.
  • جستجوی امن: توییت‌هایی که احتمالا "محتوای حساس" دارند و ممکن است توهین‌آمیز یا آزاردهنده باشند، از نتیجه جستجو حذف خواهند شد.
  • پاسخ (ریپلای)های آزاردهنده یا "با کیفیت پایین" شناسایی و در نتیجه جستجوها در رده‌های نازل‌تر نشان داده خواهند شد.

با تغییرات جدید، توییت‌های افرادی که از لحن توهین‌آمیز در توییتر استفاده می‌کنند، از نتایج جستجوها و ریپلای‌ها حذف می‌شود و به احتمال زیاد می‌تواند از انگیزه این افراد برای تکرار رفتار خود در توییتر کم کند.

توییتر محتوایی را که توهین‌آمیز تشخیص داده است، بلافاصله حذف نخواهد کرد و این امکان را به کاربرانش خواهد داد تا خودشان تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند محتوایی را که مورد سوال توییتر است، ببینند یا نه.

در ماه نوامبر (کمتر از چهار ماه پیش) توییتر تایید کرد که گرایش کاربرانش برای استفاده از "لحن آزاردهنده و توهین‌آمیز" در حال شدت یافتن است و در واکنش، این امکان را برای کاربران خود فراهم کرد تا بتوانند کلیدواژه‌ها، عبارات و حتی مکالمات مشخصی را که نمی‌خواهند در جریانش باشند، مسدود کنند.

مطالب مرتبط