گوگل‌پلاس زودتر از موعد خاتمه می‌یابد

Google+ حق نشر عکس Google

شرکت گوگل می‌گوید مشکل امنیتی تازه‌ای را در شبکه گوگل‌پلاس شناسایی کرده که ممکن است برای بالغ بر ۵۲.۲ میلیون کاربر این شبکه مشکل ایجاد کند.

این شبکه اعلام کرده است این نقص امنیتی باعث شده که نام، آدرس ای‌میل، شغل و سن کاربران، با وجود طبقه‌بندی در اطلاعات محرمانه شخصی، در دسترس برنامه‌نویسانی خارج از شرکت گوگل قرار گیرد.

گوگل می‌گوید این نقص را که حدود ماه نوامبر وارد شبکه شده به تازگی شناسایی کرده است.

در ماه اکتبر، در پی مشخص شدن اینکه اطلاعات شخصی نزدیک به ۵۰۰‌ هزار نفر از کاربران این شبکه افشا شده شرکت گوگل از قصد خود برای بستن گوگل پلاس خبر داد.

گوگل پلاس" در سال ۲۰۱۱ راه افتاد و به سرعت به عنوان تلاشی ناکام برای رقابت با فیسبوک شناخته شد.

دیوید تکر، مدیر تولید جی سوئیت اعلام کرده است: "با کشف این نقص جدید تصمیم گرفتیم زودتر از موعد و ظرف نود روز آینده شبکه گوگل‌پلاس و تمام اپلیکیشن‌های مربوط به آن را ببندیم. در همین حال، تصمیم گرفته‌ایم قطع دسترسی مصرف‌کنندگان را از ماه اوت ۲۰۱۹ به ماه آوریل این سال منتقل کنیم."

این مدیر گوگل گفته است متوجه مشکلاتی که این تغییر در زمان‌بندی برای برنامه‌نویسان ایجاد می‌کند هست اما گوگل می‌خواهد از کاربران خود محافظت کند.

وی افزود نقص تازه طی آزمایش‌های معمول کارکنان این شرکت شناسایی شده است و شواهدی از سوءاستفاده از اطلاعات کاربران وجود ندارد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption ساندر پیچای باید روز سه‌شنبه به پرسش‌های دشواری از سوی اعضای کنگره آمریکا پاسخ دهد.

خبر شناسایی نقص امنیتی تازه در گوگل‌پلاس درحالی منتشر می‌شود که قرار است ساندار پیچای مدیر اجرایی گوگل روز سه‌شنبه در جلسه‌ای در برابر اعضای کنگره آمریکا به پرسش‌های آنان پاسخ دهد.

در این جلسه قرار است درباره نگرانی‌های سیاستمداران آمریکایی از "جانبداری" در محصولات گوگل صحبت شود.

با این همه قطعا موضوعاتی چون برنامه‌های گوگل در چین و رفتار با کارکنان زن در این شرکت نیز از موضوعات بحث در این جلسه خواهد بود.

موضوعات مرتبط