به ساحل افتادن فوک‌ها چند شهر کانادا را به هم ریخت

عکس یکی از فوک‌ها که پلیس محلی آن را منتشر کرده است حق نشر عکس Marystown RCMP
Image caption عکس یکی از فوک‌ها که پلیس محلی آن را منتشر کرده است: گذر بیش از ده‌ها فوک دریایی به شهرهایی در جزیره نیوفاندلند کانادا افتاده است و بیم آن می‌رود که این فوک‌ها در اثر گرسنگی تلف شوند.

ده‌ها فوک دریایی که گذرشان به شهری در جزیره نیوفاندلند کانادا افتاده است، باعث اخلال در ترافیک شهر شده و تعدادی از آنها در ورودی خانه‌ها و مغازه‌ها جمع شده‌اند.

به گزارش پلیس دو تا از فوک‌ها دراثر تصادف با خودرو کشته شدند و این نگرانی وجود دارد که بقیه این حیوانات هم از گرسنگی تلف شوند.

براساس قانون کانادا دخالت در زندگی پستانداران دریایی چون فوک‌ها ممنوع است.

این حیوانات هفته گذشته و در اثر یخ زدن ناگهانی آب‌های این منطقه به مناطق شهری پناه آوردند.

کارشناسان می‌گویند که به نظر می‌رسد در پی دلیل منجمد شدن آبهای این منطقه و اشتباه در جهت‌یابی این حیوانات به جای رسیدن به آب‌های باز اقیانوس، به طرف مناطق مسکونی و شهری کشیده شده‌اند.

عکس‌های زیادی از این فوک‌ها که کنار جاده‌ها و در میان برف و یخ جمع شده‌اند در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

این نگرانی وجود دارد که در صورتی که این حیوانات به اقیانوس منتقل نشوند از گرسنگی بمیرند.

پلیس از شهروندان خواسته شده که هنگام رو به رو شدن با این حیوانات احتیاط کنند چون گرچه "فوک‌ها به نظر حیوانات آرامی هستند، اما گرفتن آنها بدون تجهیزات مناسب می‌تواند خطرناک باشد."

شهرداری این منطقه از دولت مرکزی کانادا درخواست کمک کرده است و امیدوار است که ماموران وزارت شیلات و اقیانوس‌ها در کانادا ( (DFO به نجات این حیوانات آمده و آنها را به دریا بازگردانند.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط