کلیک‌باز: با مشهورترین تخم‌مرغ اینستاگرامی دنیا آشنا شوید

تخم مرغ حق نشر عکس Instagram

این هفته با داستان لایک‌های میلیونی تخم‌مرغی آشنا خواهیم شد که عکسش در اینستاگرام منتشر شده، از توافق ۴۰ میلیون دلاری ساعت‌سازی فسیل و شرکت گوگل می‌گوییم، به سراغ یوتیوب و حذف برخی ویدیوهای میلیونی از این سایت خواهیم رفت، نگاهی به کفش هوشمند نایک می‌کنیم و از تعدیل نیروی ربات‌ها در یک هتل ژاپنی خبر می‌دهیم.

تخم‌مرغ پرطرفدار

چهارم ژانویه بود که عکسی از یک تخم‌مرغ در اینستاگرام منتشر شد که توانست تنها در چند روز رکورد بیشترین عکس لایک‌شده در این شبکه اجتماعی را جابه‌جا کند.

اما این تخم‌مرغ، یک تخم‌مرغ الماس‌نشان خاص نبود. تنها تخم‌مرغ سادهٔ کُپلی بود که برای به چالش کشیدن تعداد لایک‌های عکسی متعلق به کایلی جنر، مدل و هنرپیشه آمریکایی، در اینستاگرام جا خوش کرده بود.

تعداد لایک‌های این عکس تا کنون به نزدیک ۵۰ میلیون رسیده و عکس کایلی جنر را به رتبه دوم جدول پرلایک‌ها هل داده است.

این اولین بار نیست که موجی در اینترنت به راه می‌افتد تا یک مورد معمولی را عمدا به شهرت برساند.

تخم‌مرغ نارنجی حالا مشهورترین تخم‌مرغ دنیاست و نزدیک به ۸ میلیون نفر دنبال‌کننده دارد و اینستاگرام هم حساب کاربریش را مانند یک فوق‌ستاره سینما یا ورزش با علامت آبی مخصوصی تایید کرده است. این علامت فقط به مشاهیر تعلق می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

توافق فسیل و گوگل

فسیل یکی از تولیدکنندگان مشهور ساعت‌های کلاسیک است که در چند سال اخیر حساب ویژه‌ای روی ساعت‌های هوشمند باز کرده. با توجه به محبوبیت روزافزون ساعت‌های هوشمند شرکت فسیل هم می‌خواهد سهمی از این بازار داشته باشد و حالا می‌توان ساعت‌های نفیس هوشمند اندرویدی ساخت این شرکت را در بازار دید.

حق نشر عکس Fossil

این روزها خبر از توافق ۴۰ میلیون دلاری گوگل با گروه فسیل به گوش می‌رسد. توافقی که جزئیاتش مشخص نیست اما آن چه که واضح است گوگل این مبلغ را برای مالکیت معنوی برخی از فناوری‌های مرتبط به تندرستی به این شرکت پرداخته. علاوه بر این که فسیل بخشی از گروه تحقیق و توسعه خود را به گوگل انتقال خواهد داد.

حذف شوخی‌های خشن از یوتیوب

حق نشر عکس Youtube

گوگل اعلام کرد که تصمیم گرفته ویدیوی شوخی‌هایی را که محتوایی خشن دارند، از یوتیوب حذف کند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که مشخص شده برخی از ویدیوها، زیر موضوع "چالش"، در مواردی منجر به جراحت و حتی مرگ شرکت‌کنندگان شده‌اند.

برخی از این ویدیوها میلیون‌ها بازدیدکننده دارند و یوتیوب می‌گوید روی سیاست‌های کسب درآمد از راه بازدید، سخت‌گیری بیشتری خواهد کرد تا انگیزه‌ها برای سوءاستفاده از آن از بین ببرد.

پیاده کردن این تصمیم عملا آسان به نظر نمی‌رسد چرا که منتقدان می‌گویند تشخیص خطرناک بودن ویدیوها بسیار دشوار است.

بیشتر بخوانید:

کفش بی‌بند و بار

شرکت ورزشی نایک از آخرین کفش هوشمند بدون بند که به طور خودکار دور پا شل و سفت می‌شود، رونمایی کرد. سفتی این کفش ورزشی ۳۵۰ دلاری با یک اپ کنترل می‌شود.

حق نشر عکس Nike

این کفش، با نام تجاری Nike Adapt BB برای بازیکنان بسکتبال طراحی شده است.

یک موتور پیشرفته داخلی می‌تواند با فناوری که FitAdapt نامیده می‌شود، بر پایه تنظیماتی که برای کفش در نظر گرفته شده آن را دور پا محکم کرده یا در مواقع استراحت آن را شُل کند.

برای حالت سفت کردن و بستن این کفش ورزشی، گزینه‌های مختلفی در نظر گرفته شده است. ورزشکار می‌تواند از میان حالات مختلف گرم کردن عضلات، دویدن، تمرین، مسابقه و… انتخاب کند و بر همین اساس رنگ کلید دکمه خاموش و روشن بغل کفش تغییر خواهد کرد.

نایک می‌گوبد خالی شدن باتری حداقل ۱۰ روز طول خواهد کشید.

بیشتر بخوانید:

تعدیل نیروی رباتی

حق نشر عکس Henn-Na Hotel

هتل مشهور رباتیک هتل Henn-Na ژاپن در چرخشی عجیب، نیمی از ۲۴۳ نیروی قدرتمند کاری رباتی خودش را مرخص کرد.

ولاسیراپتور، ربات مسؤول پذیرش هتل و تعداد زیادی از ربات‌های دستیار داخل اتاق‌های هتل Churi، کار خود را از دست داده‌اند. علاوه بر مشکلاتی که این هتل برای تعمیر و نگهداری این ربات‌ها داشت، ربات دستیار، شب‌ها خرخر مهمان‌ها را با سوال و درخواست، اشتباه می‌گرفت و آنها را بیدار می‌کرد. ربات ولاسیراپتور هم نمی‌توانست به درستی کار مهمان‌های خارجی را راه بیندازد.