کلیک‌باز: بحث توییتری داغ پیرامون X

این هفته به بحث داغ شیوه رسم حرف X خواهیم پرداخت، خبر از ادغام مسنجر فیسبوک یا واتساپ و اینستاگرام می‌دهیم، به ملاقات پارکبان‌های خودران فرودگاه خواهیم رفت، چگونگی تهدید قاچاقچیان شامپانزه را بررسی می‌کنیم و گوشی خم‌شوی شیائومی را می‌بینیم.

حق نشر عکس X

موضوع بحث: شیوه نگارش ایکس

پس از تخم‌مرغ مشهور در اینستاگرام حالا بحث داغ‌تری نقل محافل آنلاین شده. این بار سؤال این است که حرف ایکس X را چطور می‌نویسند؟

این پرسشی بود که یکی از کاربران توییتر به نام کاسی اهرتت مطرحش کرد.

عکس منتشرشده، نشان‌دهنده انواع راه‌هایی است که هر کسی می‌تواند X را بنویسد.

هشت راه مختلف برای حرفی که در طول تاریخ برای بسیاری نقش امضا، نشان بازی دوز یا حتی علامت مهم روی نقشه گنج را ایفا کرده است!

در جالب بودن این بحث همین بس که تا کنون توانسته نزدیک به هشتاد هزار لایک را به توییت کذایی جلب کند.

از قرار معلوم کاربران آمریکایی این حرف را بیشتر به روش‌های ۷ و ۸ می‌کشند و کاربران بریتانیایی به روش‌های ۵ و ۶ تمایل بیشتری دارند.

معجون مسنجری فیسبوک

حق نشر عکس Whatsapp-Messenger-Instagram

اگر بدانید که واتساپ و اینستاگرام متعلق به فیسبوکند، از خبر ادغام سامانه پیام‌رسانی فیسبوک با واتساپ و اینستاگرام، چندان تعجب نخواهید کرد.

هر سه این اپلیکیشن‌ها قرار است که مستقل باقی بمانند اما در لایه زیرین آنها، ارتباط عمیقی برقرار خواهد شد و پس از آن پیام‌ها می‌توانند بین هر سه آنها سفر کنند.

نخستین بار، این نیویورک تایمز بود که موضوع را گزارش کرد. نویسنده گزارش بر این باور است که این، یکی از پروژه‌های شخصی مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک است.

پس از تکمیل این پروژه، ادغام به این معنی خواهد بود که مثلا یک کاربر فیسبوک خواهد توانست به طور مستقیم با یک کاربر واتساپ که حتی در فیسبوک حضور ندارد، ارتباط برقرار کند. در حال حاضر چنین رابطه‌ای غیرممکن است چرا که این اپلیکیشن‌ها هسته‌ای مشترک ندارند.

پروژه این ادغام چندی است که آغاز شده و بنابر گزارش نیویورک تایمز انتظار می‌رود تا آخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال بعد میلادی تکمیل شود.

پارکبان‌های خودران فرودگاه کتویک

یکی از چالش‌های اصلی مسؤولان یک پارکینگ، طراحی مناسب آن برای استفاده بهینه از فضای موجود است تا میزبان خودروهای بیشتری باشند و به دنبال آن درآمد بیشتری را نصیب خود سازند.

مشکل این‌جاست که هر خودرو پس از پارک هر وقت که لازم بود، باید بتواند بلافاصله خارج شود. این بدان معناست که برای حداکثر هر دو ردیف خودروی پارک‌شده، نیازمند یک راهرو برای خروج هستیم.

حالا فرودگاه گتویک لندن اعلام کرد که از تابستان آینده مرحله آزمایشی استفاده از روبات‌های پارکبان را آغاز می‌کند.

این ربات خودران، بازوهایی مشابه لیفتراک (افرازه) دارد که با استفاده از آنها می‌تواند هر خودرو را از زمین بلند کرده و پس از حمل آن به موقعیت مورد نظر، پارک‌شان کند.

با توجه به آن که سامانه پارکینگ، تاریخ و ساعت برگشت صاحب خودرو را پیش‌تر از او گرفته، خواهد توانست برای هر خودرو اولویت‌های مکانی در نظر بگیرد تا به محض نیاز، آن را در دسترس قرار دهد. با این حساب تعداد راهروهای مورد نیاز کاهش و ظرفیت پارکینگ به اندازه یک‌سوم افزایش پیدا خواهد کرد.

گوشی خم‌شوی شیائومی

بعد از خبرسازی شرکت رویول با گوشی خم‌شوی فلکسی‌پای و نمونه آزمایشی سامسونگ، حالا غول چینی، شیائومی، نمونه‌ای از یک گوشی-تبلت را به نمایش گذاشت که از دو نقطه خم می‌شود.

در ویدیویی که در حساب کاربری سخنگوی این شرکت منتشر شده، تبلتی را در دست بین لین، بنیانگذار شیائومی می‌بینیم که پس از استفاده، دو لبه کناری آن را تا می‌کند و سپس آن را چون یک گوشی در دست می‌گیرد.

هنوز اطلاعاتی چون نام این گوشی یا تاریخ ارائه آن به بازار مشخص نشده است.

تشخیص چهره شامپازه‌ها

بزهکاران حیات‌وحش بهتر است مراقب باشند! چرا که همان نرم‌افزاری که در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، چهره شما را در عکس دوستانتان تشخیص می‌دهد، برای مقابله با قاچاقچیان شامپانزه و سوداگران غیرقانونی این حیوان به نبردشان می‌آید.

حق نشر عکس CHIMPFACE

چشم‌های کهربایی تصویر بالا متعلق است به مانو. شامپانزه‌ای که پیش‌تر از آفریقا به سوریه قاچاق شده بود.

عکس‌های مانو در حال حاضر برای یادگیری الگوریتمی به کار گرفته می‌شوند که می‌تواند به نجات گونه‌های در معرض خطر کمک کند.

این الگوریتم، در تصاویر منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی به دنبال چهره شامپانزه‌ها می‌گردد و اگر حیوان قاچاق‌شده‌ای را شناسایی کند، مظنونان را به مسؤولان معرفی می‌کند تا هدف بررسی قرار گیرند.

موضوعات مرتبط