قتل مجازی به دستگیری واقعی منجر شد

در ژاپن زنی به اتهام قتل شوهر مجازی خود در یک بازی ویدیویی پرطرفدار بازداشت شده است.

گزارش شده که دلیل ارتکاب قتل مجازی این زن 43 ساله این بوده که دریافته همسرش در بازی میپل استوری (Maplestory) بطور ناگهانی از او جدا شده است.

پلیس می گوید او بطور غیرقانونی به اطلاعاتی همچون نام کاربری و کلمه عبور مردی که نقش همسر او را در بازی ایفاء می کرد دست یافته و پس از ورود به محیط بازی شخصیت همسر سابق خود را از بین برده است.

این زن که شغل واقعی او آموزش پیانو است در انتظار آن است تا درباره ایراد رسمی اتهام مبنی بر استفاده از کامپیوتر برای مقاصد غیرقانونی و سوء استفاده از اینترنت تصمیم گیری شود.

متهم در شهر میازاکی در جنوب ژاپن زندگی می کند و شاکی، شوهر مجازی 33 ساله او، ساکن ساپورو در شمال ژاپن است که با میازاکی هزار کیلومتر فاصله دارد.

اگر این اتهام ها به او وارد شود او به پرداخت پنج هزار دلار جریمه یا گذراندن پنج سال زندان محکوم خواهد شد.

سخنگوی پلیس ساپورو درباره میزان توجه جلب شده به این پرونده ابراز تعجب کرد و گفت: "پرونده به نظر عجیب می رسد اما واضح است که دسترسی غیرقانونی به کامپیوتر فردی دیگر کاری غیرقانونی است."

"این پرونده فقط یک پرونده جرائم کامپیوتری است."

میپل استوری یک بازی تولید شده در کره جنوبی است که در سراسر جهان محبوب شده اماقسمت عمده ای از طرفداران آن در شرق آسیا قرار دارند.

در این بازی، بازی کن پس از ساختن شخصیت هایی مجازی به مبارزه با شیاطین و غول های درون بازی می پردازد اما در کنار آن می تواند با دیگر شخصیت های مجازی درگیر روابط اجتماعی، از جمله ازدواج، نیز بشود.

لینک های اینترنتی مرتبط

بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست